• تاریخ: ۱۳۹۵-۰۳-۰۵
  • شناسه مطلب: 1864

دو دلیل وقفه در اجرای طرح نوسازی تاکسی‌ها اعلام شد

رئیس اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در تشریح آخرین وضعیت طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری با اشاره به ثبت نام بیش از ۵۷ هزار متقاضی در طرح افزود: شیوه برخورد ایران خودرو و موضوع ضمانت‌های بانکی موجب کاهش سرعت پیشرفت این ...

رئیس اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در تشریح آخرین وضعیت طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری با اشاره به ثبت نام بیش از ۵۷ هزار متقاضی در طرح افزود: شیوه برخورد ایران خودرو و موضوع ضمانت‌های بانکی موجب کاهش سرعت پیشرفت این پروژه شده است.

مسعود طبیبی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفت: تاکنون ۵۷ هزارو سه نفر در طرح ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۱ هزارو ۱۰۴ نفر توسط سازمان ها، واحدهای تاکسیرانی و حمل و نقل همگانی تایید شده‌اند. هم‌چنین ۴۸هزارو ۵۷۲ نفر توسط اتحادیه ها مورد تأیید قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به ارسال ۴۸ هزارو ۲۴۶ پیامک به متقاضیان برای دریافت معرفی‌نامه بانک و نمایندگی افزود: ۲۰۵۵ نفر به بانک مراجعه و پرونده اخذ تسهیلات تشکیل داده‌اند. هم‌چنین ۸۸۰ نفر برای خرید نقدی به ایران خودرو مراجعه کرده‌اند.

رئیس اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور ادامه داد: در طرح نوسازی تمام تلاش خود را در جهت افزایش مطلوبیت برای تاکسی‌داران و کاهش چالش‌های موجود در این مسیر به کار گرفته‌ایم و امیدواریم با جلسات مشترک با بانک‌ها در زمینه ضمانت‌ها و ایران خودرو برای اتخاذ شیوه یکسان برخورد با متقاضیان به نتیجه برسیم.

وی تاکید کرد: تمام اهداف ما در طرح نوسازی در جهت افزایش حق انتخاب برای متقاضیان و کاهش چالش‌ها در این مسیر صورت گرفت و در حال حاضر این طرح با موفقیت پیش می‌رود و امید می‌رود طی روزهای آینده روند واگذاری تاکسی‌ها سرعت بیشتری پیدا کند.

طبیبی یکی از موارد مثبت این طرح را وجود دو نوع خودروی پژو و سمند برشمرد و گفت: با فراهم کردن این زمینه حق انتخاب برای مشتری وجود دارد تا بتواند بر حسب مطلوبیت و نیاز خود اقدام به خرید کند. یکی دیگر از مواردی که پیگیر آن هستیم این است که بتوانیم شیوه خدمات پس از فروش را به صورت آنلاین برای این خودروها تعریف کنیم تا در صورت بروز مشکل، بتوانیم وضعیت را رصد کرده و از حقوق دارندگان تاکسی‌های نو، حمایت بیشتری به عمل آوریم.

وی افزود: برای دریافت وام بهترین شروط برای ضامن قرار داده شد؛ به عنوان مثال یک راننده تاکسی نیز می‌تواند ضامن یک راننده دیگر شود و اگر این شرایط تاکنون محقق نشده، می‌توان عدم توجیه کافی کاربران شعب بانکی را یکی از دلایل آن دانست.

طبیبی اطمینان داد: با همکاری ایجاد شده با عوامل ستادی بانک‌های عامل در طرح، این مشکل به زودی رفع و زمینه ساده‌تری برای اخذ ضمانت تاکسی داران محترم برای دریافت وام ایجاد خواهد شد.

وی یکی از مهم‌ترین مزایای طرح نوسازی برای متقاضیان را پذیرش ارزش ۵۰ میلیون ریال به ازای گواهی برگه اسقاط خودرو از سوی دولت دانست.

وی یادآور شد: این ارزش در طرح‌های نوسازی قبلی که از سوی بعضی شهرداری‌ها دنبال می‌شده است، کمتر از این حد بوده و پرداخت آن نیز یکی از معضلات سر راه نوسازی تلقی می‌شده است.

رئیس اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور همچنین به ارزش‌گذاری ۵۰میلیون ریال برای ارزش لاشه خودرو اسقاطی، به نام متقاضی، اشاره کرد و این عامل را یکی از زمینه‌های بروز تاخیر در روند نوسازی برشمرد و گفت: از دیدگاه خودروساز طرح، ارزش مذکور در ابتدای امر، جزو آورده‌های متقاضی تلقی نمی‌شد و در پاره‌ای موارد نیز، این ارزش کمتر از این معرفی شده و لذا پرداخت این رقم از سوی شرکت ایران خودرو با مشکل همراه شد. با این حال، با حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در نهایت رقم ۵۰میلیون ریال به عنوان آورده متقاضی در این طرح درنظر گرفته شد.

منبع: اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی کشور

print