• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۴-۱۹
  • شناسه مطلب: 3145

توضیح در مورد طرح ترافیکی تقاطع میدان نماز

بسمه تعالی شهروندان محترم و فهیم میانه ضمن عرض سلام و ادب و احترام در راستای مطالب و انتقادات منتشر شده در مورد طرح اصلاح هندسی میدان نماز و تبدیل آن از میدان به تقاطع با چراغ فرماندهی راهنمایی و متعاقبا تغییر چراغ فرمان ...

بسمه تعالی

شهروندان محترم و فهیم میانه ضمن عرض سلام و ادب و احترام در راستای مطالب و انتقادات منتشر شده در مورد طرح اصلاح هندسی میدان نماز و تبدیل آن از میدان به تقاطع با چراغ فرماندهی راهنمایی و متعاقبا تغییر چراغ فرماندهی در ساعات غیرترافیک به حالت چشمک زن که انتقاداتی را از سوی شهروندان محترم به دنبال داشته، مطالبی جهت استحضار مردم شریف میانه اعلام می گردد:

۱ـ طرح ساماندهی حمل و نقل و ترافیک شهر میانه با شرح خدمات تعیین شده از جمله اصلاح هندسی میدان نماز توسط مهندسین مشاور ذیصلاح در حوزه ترافیک براساس مطالعات علمی و کارشناسی و آمار برداری ترددهای روزانه و تحلیل فنی آن انجام شده و پس از تصویب در شورای ترافیک شهرستان اجرا و معبر مذکور از حالت میدان به تقاطع تغییر یافته است. این طرح براساس شاخص ها و آیتم های مهندسی ترافیکی تهیه و قوس های طرفین تقاطع به منظور تسهیل در گردش به راست خودروها اصلاح و ظرفیت توزیع ترافیک را چندین برابر افزایش داده است.

۲ـ با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل شیوع مجدد کرونا ویروس و به تبع آن، کاهش سفرهای درون شهری و با توجه به ظرفیت بالای تقاطع در توزیع خودروها، احساس شد تقاطع می تواند با تغییر چراغ فرماندهی به حالت چشمک زن با رعایت حق تقدم بدون توقف در پشت چراغ فرماندهی در ساعات خلوت روز و شب مدیریت شود. بر همین اساس و برای صرفه جویی در وقت و کاهش مصرف سوخت رانندگان و برای آسایش و راحتی شهروندان تصمیم گرفته شد از ساعت ۱۹ الی ۲۳ چراغهای تقاطع بصورت فرماندهی و در بقیه ساعات به صورت چشمک زن باشد.

۳ـ با احترام به نکته نظرات شهروندان محترم و اذعان به این اصل مسلم که انتقاد حق طبیعی شهروندان بوده و عموم مردم عزیز در بیان نظرات خود آزادند، ضمن دعوت به رعایت عدالت و انصاف در بیان انتقاد خواهشمندیم تلاش مسئولین شهر بویژه اعضای شورای ترافیک در حل مسائل و مشکلات ترافیکی شهر نادیده گرفته نشود.

علی ایحال نتایج اجرای طرح ساماندهی ترافیکی (که البته هنوز به طور کامل اجرا نشده) در سایر خیابان های شهر از جمله بانک ملی، شهید حاجی اصغری و شهید رحیمی محسوس بوده و مطمعناً پس از اجرای کامل طرح از جمله تبدیل بخشی از خیابان امام خميني ره به پیاده راه در محدوده بازار ، نتایج بهتر و مطلوب تری نیز به دست خواهد آمد.

در پایان از کلیه شهروندان محترم که در طول اجرای طرح متحمل مشکلات و اذیت های ناخواسته شدند عذرخواهی نموده و از بابت انتقاد سازنده و منصفانه شهروندان نیز که ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نموده اند تشکر و قدردانی می نماییم.

روابط عمومی سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری میانه